Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій | Мінскі радыётэхнічны каледж
Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій

Пра падраздзяленне


Цыкловая камісія «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій» з'яўляецца выпускаючай па спецыяльнасцях 2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій» і 5-04-0612 -02 «Распрацоўка і суправаджэнне праграмнага забеспячэння інфармацыйных сістэм» (кваліфікацыя «тэхнік-праграміст»).

Падрабязная інфармацыя

 

Лазицкас
Екатерина Александровна
Председатель ЦК ...
Председатель ЦК,
преподаватель:
   – базы данных и системы управления базами данных
   – практики по программированию
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – технологическая практика
   – преддипломная практика
   – руководство дипломными проектами
Андрейчук
Ольга Николаевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – инструментальное программное обеспечение
   – практики по веб-программированию
   – руководство дипломными проектами
Батура
Александр Владимирович
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – веб-программирование на стороне сервера
   – основы алгоритмизации и программирования
   – технология программирования
   – математическое моделирование
   – руководство дипломными проектами
Бельчик
Марина Анатольевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – конструирование программ и языки программирования
   – практика технологическая
   – практика преддипломная
   – руководство дипломными проектами
Буянова
Светлана Григорьевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – защита компьютерной информации
   – защита информации
   – компьютерные сети
   – практики по программированию
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – руководство дипломными проектами
Быстров
Олег Игоревич
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы параллельного программирования
   – программные средства создания Internet-приложений
   – практики по веб-программированию
   – инструментальное программное обеспечение
   – руководство дипломными проектами
Валодчинко
Анна Николаевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы алгоритмизации и программирования
   – технология программирования
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
Воропаев
Иван Викторович
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – конструирование программ и языки программирования
   – практики по веб-программированию
   – операционные системы
   – руководство дипломными проектами
Герасимович
Олег Сергеевич
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – инструментальное программное обеспечение
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по обработке информации на ПК
Гордеюк
Анастасия Владимировна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – информационные технологии
   – технология разработки программного обеспечения
   – технологическая практика
   – преддипломная практика
   – руководство дипломными проектами
Грунтович
Павел Николаевич
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы параллельного программирования
   – веб-программирование на стороне сервера
   – практики по программированию
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по веб-программированию
   – руководство дипломными проектами
Евменова
Ольга Юрьевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – прикладное программное обеспечение
   – практика «Технология обработки информации на персональном компьютере»
   – преддипломная практика
   – руководство дипломными проектами
Жданович
Владислав Викторович
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – компьютерные сети
   – операционные системы
   – практики по программированию
Карпович
Дарья Валериевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – веб-дизайн приложений
   – трёхмерное моделирование
   – тестирование программного обеспечения
   – практики по веб-программированию
   – веб-программирование на стороне сервера
   – руководство дипломными проектами
Кончанин
Виктория Иосифовна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – веб-дизайн приложений
   – трёхмерное моделирование
   – тестирование программного обеспечения
   – руководство дипломными проектами
Кочнева
Виктория Николаевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы алгоритмизации и программирования
   – инструментальное программное обеспечение
   – руководство дипломными проектами
   – стандартизация и сертификация программного обеспечения
Кушнеревич
Алексей Дмитриевич
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы параллельного программирования
   – практики по программированию
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по веб-программированию
Леонова
Ангелина Александровна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – тестирование программного обеспечения
   – прикладное программное обеспечение
   – руководство дипломными проектами
Назарова
Анастасия Игоревна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – основы алгоритмизации и программирования
   – конструирование программ и языки программирования
   – руководство дипломными проектами
Новик
Ольга Владимировна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – базы данных и системы управления базами данных
   – веб-программирование на стороне сервера
   – программные средства создания Internet-приложений
   – оптимизация и продвижение сайтов
   – конструирование программ и языки программирования
   – практики по программированию
   – руководство дипломными проектами
Пульмановская
Екатерина Дмитриевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – базы данных и системы управления базами данных
   – программные средства создания Internet-приложений
   – оптимизация и продвижение сайтов
   – практики по программированию
   – руководство дипломными проектами
Радкевич
Анна Сергеевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – информатика
   – стандартизация и сертификация программного обеспечения
   – стандартизация и сертификация программного обеспечения
   – практика «Технология обработки информации на персональном компьютере»
Сальникова
Елена Александровна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – технология разработки программного обеспечения
   – практика по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по программированию
   – преддипломная практика
   – руководство дипломными проектами
Смолер
Ирина Геннадьевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – математическое моделирование
   – технологическая практика
   – преддипломная практика
   – руководство дипломными проектами
Сукало
Светлана Ивановна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – практика «Технология обработки информации на персональном компьютере»
   – руководство дипломными проектами
Терешко
Ольга Ивановна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – программные средства создания Internet-приложений
   – практика по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по веб-программированию
   – руководство дипломными проектами
Широкая
Алеся Анатольевна
Преподаватель ...
Преподаватель:
   – конструирование программ и языки программирования
   – практики по разработке и сопровождению программного обеспечения
   – практики по программированию
   – руководство дипломными проектами
Белоусова
Кристина Александровна
Мастер производственного обучения ...
Мастер производственного обучения:
   – Практика для получения квалификации «Оператор ЭВМ»
Бучик
Анна Дмитриевна
Мастер производственного обучения ...
Мастер производственного обучения:
   – Практика для получения квалификации «Оператор ЭВМ»
Заев
Кирилл Романович
Мастер производственного обучения ...
Мастер производственного обучения:
   – Практика для получения квалификации «Оператор ЭВМ»
Кулик
Полина Игоревна
Мастер производственного обучения ...
Мастер производственного обучения:
   – Практика для получения квалификации «Оператор ЭВМ»

 

Іншая інфармацыя


Факультатывы і кансультацыі
Навучальны прадмет Выкладчык Назва Падрабязная інфармацыя
Андрейчук Ольга Николаевна Консультация

Пн, 15.50 – 16.50.

Батура Александр Владимирович Консультация

Пт, 15.50 – 16.50.

Буянова Светлана Григорьевна Консультация

Вт, 12.10 – 13.10.

Быстров Олег Игоревич Консультация

Пт, 12.10 – 13.10.

Валодчинко Анна Николаевна Консультация

Чт, 10.15 – 11.15.

Воропаев Иван Викторович Консультация

Чт, 15.50 – 16.50.

Герасимович Олег Сергеевич Консультация

Чт, 8.30 – 9.30.

Гордеюк Анастасия Владимировна Консультация

Вт, 12.00 – 13.00.

Грунтович Павел Николаевич Консультация

Ср, 13.55 – 14.55.

Евменова Ольга Юрьевна Консультация

Чт, 15:30 – 16:30.

Жданович Владислав Викторович Консультация

Вт, 10.15 – 11.15.

Карпович Дарья Валериевна Консультация

Чт, 14.00 – 15.00.

Кончанин Виктория Иосифовна Консультация

Ср, 15.50 – 16.50.

Кочнева Виктория Николаевна Консультация

Сб, 15.50 – 16.50.

Кушнеревич Алексей Дмитриевич Консультация

Вт, 19.20 – 20.20.

Лазицкас Екатерина Александровна Консультация

Чт, 14.00 – 15.00.

Леонова Ангелина Александровна Консультация

Ср, 12.10 – 13.10.

Назарова Анастасия Игоревна Консультация

Вт, 14.00 – 15.00.

Новик Ольга Владимировна Консультация

Чт, 10.15 – 11.15.

Пульмановская Екатерина Дмитриевна Консультация

Пт, 12.10 – 13.10.

Радкевич Анна Сергеевна Консультация

Пн, 12.10 – 13.10.

Сальникова Елена Александровна Консультация

Вт, 12.00 – 13.00.

Сукало Светлана Ивановна Консультация

Пн, 15.50 – 16.50.

Терешко Ольга Ивановна Консультация

Чт, 14.00 – 15.00.

Широкая Алеся Анатольевна Консультация

Пт, 14.00 – 15.00.

Падрабязная інфармацыя

Вучэбная праца


  1. Базы дадзеных і сістэмы кіравання базамі дадзеных (ПОІТ)
  2. Вэб-дызайн прыкладанняў (ПОІТ)
  3. Вэб-праграмаванне на баку сервера (ПОІТ)
  4. Абарона кампутарнай інфармацыі (ПОІТ)
  5. Абарона інфармацыі (ПМС)
  6. Інструментальнае праграмнае забеспячэнне (ПОІТ)
  7. Інфарматыка (на ўсіх спецыяльнасцях)
  8. Інфармацыйныя тэхналогіі (ПіПРЭС, ТЭРЭС, МінЭТіС, ЭВС)
  9. Кампутарныя сеткі (ПОІТ)
  10. Канструяванне праграм і мовы праграмавання (ПОІТ)
  11. Матэматычнае мадэляванне (ПОІТ, ПМС)
  12. Асновы алгарытмізацыі і праграмавання (ПОІТ ПМС, МінЭТіС, ЭВС, ПіПРЭС)
  13. Асновы паралельнага праграмавання (ПОІТ)
  14. Аптымізацыя і прасоўванне сайтаў (ПОІТ)
  15. Праграмныя сродкі стварэння Internet-прыкладанняў (ПОІТ)
  16. Прыкладное праграмнае забеспячэнне (ПОІТ)
  17. Стандартызацыя і сертыфікацыя праграмнага забеспячэння (ПОІТ)
  18. Тэхналогія распрацоўкі праграмнага забеспячэння (ПОІТ)
  19. Тэхналогія праграмавання (ПОІТ)
  20. Трохмернае мадэляванне (ПОІТ)

Практыкуйцеся


Цыкловая камісія забяспечвае таксама правядзенне навучальных і вытворчых практык, прадугледжаных вучэбнымі планамі:

  1. Тэхналогія апрацоўкі інфармацыі на персанальным камп'ютары для спецыяльнасцей:
    - 2-41 01 02 «Мікра і нанаэлектронныя тэхналогіі і сістэмы»
    - 2-39 02 31 «Тэхнічная эксплуатацыя радыёэлектронных сродкаў»
    - 2-39 02 32 «Праектаванне і вытворчасць радыёэлектронных сродкаў»

  2. Практыка для атрымання кваліфікацыі рабочага «Аператар Электронна-вылічальных машын» для спецыяльнасцей:
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»
    2-39 03 02 «Праграмуемыя мабільныя сістэмы»

  3. Практыка па праграмаванні для спецыяльнасці
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»

  4. Практыка па распрацоўцы і суправаджэнні праграмнага забеспячэння для спецыяльнасці
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»

  5. Практыка па вэб-праграмаванні для спецыяльнасці
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»

  6. Тэхналагічная практыка для спецыяльнасці
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»

  7. Пераддыпломная практыка для спецыяльнасці
    2-40 01 01 «Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій»