Вытворчасць і эксплуатацыя электронных прылад | Мінскі радыётэхнічны каледж
Вытворчасць і эксплуатацыя электронных прылад

Пра падраздзяленне


Цыкловая камісія «ПРАЕКТАВАННЕ І ЭКСПЛУАТАЦЫЯ ЭЛЕКТРОННЫХ УСТРОЙСТВАЎ» узаемадзейнічае з радыётэхнічным аддзяленнем і з'яўляецца выпускаючай па спецыяльнасцях 2-39 02 32 «Праектаванне і вытворчасць радыёэлектронных сродкаў» і 2-39 02 31 «Тэхнічная эксплуатацыя радыёэлектронных сродкаў» .

Выкладанне вучэбных прадметаў, замацаваных за цыклавой камісіяй, пачынаецца з другога семестра 2 курса навучання ў каледжы і заканчваецца тэарэтычны цыкл на апошнім курсе навучання дзвюма вытворчымі практыкамі - тэхналагічнай і пераддыпломнай. Тэхналагічная і пераддыпломная практыкі накіраваны на фарміраванне прафесійнай кампетэнтнасці спецыяліста і падрыхтоўку яго да выканання прафесійных функцый. Практычная падрыхтоўка спецыяліста з'яўляецца абавязковай часткай адукацыйнага працэсу і накіравана на замацаванне ведаў і ўменняў, атрыманых у працэсе тэарэтычнага навучання.

Па выніках выніковай атэстацыі (напісанне і абарона дыпломнага праекта) выпускнікам прысвойваецца кваліфікацыя "тэхнік-тэхнолаг" і "радыётэхнік" адпаведна

Падрабязная інфармацыя

 

 

Іншая інфармацыя


Факультатывы і кансультацыі
Навучальны прадмет Выкладчык Назва Падрабязная інфармацыя
Бойко Дарья Анатольевна Консультация

Вт, 13.00 – 13.45, ауд. 401.

Будник Светлана Владимировна Консультация

Вт, 11.05 – 11.50, ауд. 403.

Валуйко Вадим Витальевич Объединение по интересам "Цифровые функциональные устройства"

Чт, 13.55 – 15.30.

Даниленко Борис Петрович Консультация

Пт, 12.10 – 12.55, ауд. 307.

Селиванов Сергей Михайлович Консультация

Пн, 12.10 – 12.55, ауд. 307.

Сидоров Николай Николаевич Консультация

Пт, 13.00 – 13.45, ауд. 403.

Сидорович Татьяна Ивановна Консультация

Чт, 13.55 – 14.40, ауд. 401.

Трацевская Виктория Игоревна Консультация

Ср, 15.50 – 16.35, ауд. 401.

Падрабязная інфармацыя

Вучэбная праца


За цыклавой камісіяй "Вытворчасць і эксплуатацыя электронных сродкаў" замацаваны наступныя навучальныя дысцыпліны:

  1. Радыётэхніка
  2. Канструяванне радыёэлектронных сродкаў
  3. Сістэмы аўтаматызаванага праектавання
  4. Выпрабаванне і кантроль радыёэлектронных сродкаў
  5. Тэхналогія і аўтаматызацыя вытворчасці радыёэлектронных сродкаў
  6. Бытавая радыётэлевізійная апаратура
  7. Тэхнічная эксплуатацыя радыётэлевізійных сетак
  8. Мадэляванне элементаў канструкцый радыёэлектронных сродкаў
  9. Тэлебачанне
  10. Асновы тэлебачання
  11. Радыёэлектронныя прылады
  12. Стандартызацыя і сертыфікацыя
  13. Рамонт і рэгуляванне бытавой радыётэлевізійнай апаратуры
  14. Ахоўныя сістэмы
Кабінеты і лабараторыі, замацаваныя за цыклавой камісіяй
  • Лаборатория радиотехники, радиоэлектронных устройств, конструирования, технологии и автоматизации производства радиоэлектронных и электронных вычислительных средств, испытания и контроля радиоэлектронных средств (ауд. 403);

  • Кабинет стандартизации и сертификации, оценки качества радиоэлектронных средств, курсового и дипломного проектирования (ауд. 401);

  • Лаборатория телевидения и аудиотехники, ремонта и регулировки бытовой радиотелевизионной аппаратуры, технической эксплуатации радиотелевизионных сетей (ауд. 307);

  • Лаборатория охранных и телевизионных систем видеонаблюдения (ауд. 315).