Сацыяльна-гуманітарныя прадметы | Мінскі радыётэхнічны каледж
Сацыяльна-гуманітарныя прадметы

Пра падраздзяленне


Цыкловая камісія сацыяльна-гуманітарных прадметаў створана 01.09.2015 г. у рамках рэарганізацыі МДВРК ва УА БДУІР філіял МРК і забяспечвае правядзенне вучэбнай, метадычнай і выхаваўчай работы.

У структуру цыклавай камісіі сацыяльна-гуманітарных прадметаў уваходзяць 4 секцыі :

  1. социально-гуманитарные предметы,
  2. русский, белорусский язык и литература,
  3. иностранные языки,
  4. экономические предметы.

Колькасны склад цыклавой камісіі ў 2022-2023 навучальным годзе - 20 чалавек (14 штатных выкладчыка, 4 - унутраных сумяшчальніка, 2 знешнія сумяшчальнікі).

Падрабязная інфармацыя

 

Козак
Тамара Викторовна
Председатель ЦК ...
Председатель ЦК,
преподаватель
Викторова
Анастасия Анатольевна
Руководитель секции ...
Руководитель секции:
   – экономические предметы
преподаватель
Докучиц
Валентина Григорьевна
Руководитель секции ...
Руководитель секции:
   – белорусский и русский языки и литературы
преподаватель
Кузнецова
Наталья Борисовна
Руководитель секции ...
Руководитель секции:
   – иностранные языки
преподаватель
Масол
Ольга Петровна
Руководитель секции ...
Руководитель секции:
   – социально-гуманитарные предметы
преподаватель
Альшевская
Анжелика Михайловна
Преподаватель
Преподаватель
Блинова
Елена Николаевна
Преподаватель
Преподаватель
Бобко
Елена Анатольевна
Преподаватель
Преподаватель
Кондик
Ксения Александровна
Преподаватель
Преподаватель
Косцова
Алёна Андреевна
Преподаватель
Преподаватель
Курейчик
Марина Николаевна
Преподаватель
Преподаватель
Маркевич
Марина Леоновна
Преподаватель
Преподаватель
Мелеховец
Татьяна Ивановна
Преподаватель
Преподаватель
Нестеренко
Светлана Мартиновна
Преподаватель
Преподаватель
Романюк
Майя Юрьевна
Преподаватель
Преподаватель
Самсонова
Дарья Александовна
Преподаватель
Преподаватель
Самсонова
Татьяна Анатольевна
Преподаватель
Преподаватель
Чикун
Екатерина Олеговна
Преподаватель
Преподаватель
Чуманевич
Елена Владимировна
Преподаватель
Преподаватель

 

Іншая інфармацыя


Факультатывы і кансультацыі
Навучальны прадмет Выкладчык Назва Падрабязная інфармацыя
Альшевская Анжелика Михайловна Консультация

Ср, 15.35 – 17.15.

Блинова Елена Николаевна Консультация

Пт, 15.35 – 17.15.

Бобко Елена Анатольевна Консультация

Ср, 13.55 -15.30.

Экономические предметы Викторова Анастасия Анатольевна Консультация

Пн, 12.10-13.40.

Белорусский и русский языки и литературы Докучиц Валентина Григорьевна Консультация

Сб, 13.55 – 15.30.

Козак Тамара Викторовна Консультация

Ср, 13.55-15.30.

Кондик Ксения Александровна Консультация

Пт, 15.50 – 17.25.

Косцова Алёна Андреевна Секция

Вт, 13.55 – 15.30.

Иностранные языки Кузнецова Наталья Борисовна Консультация

Пн, 14.45 – 16.35.

Маркевич Марина Леоновна Консультация

Пн, 13.55-15.30.

Социально-гуманитарные предметы Масол Ольга Петровна Консультация

Пн, 15.50-17.25.

Нестеренко Светлана Мартиновна Консультация

Пн, 14.45 – 16.35.

Романюк Майя Юрьевна Консультация

Пт, 13.55 – 15.30.

Самсонова Дарья Александовна Консультация

Пн, 14.45 – 16.35.

Самсонова Татьяна Анатольевна Консультация

Пн, 14.45 – 16.35.

Самсонова Татьяна Анатольевна Консультация

Ср, 13.55 – 15.30.

Чикун Екатерина Олеговна Консультация

Чт, 12.10-13.40.

Чуманевич Елена Владимировна Консультация

Вт, 13.55 – 15.30.

Падрабязная інфармацыя

Вучэбная праца


Выкладчыкі камісіі вядуць падрыхтоўку навучэнцаў па 17-ці вучэбных прадметах узроўню агульнаадукацыйнай і агульнапрафесійнай сярэдняй спецыяльнай адукацыі дзённай і завочнай форм навучання і па 3-х абавязковых факультатыўных занятках:

  1. Беларуская літаратура
  2. Беларуская мова
  3. Беларуская мова (прафесійная лексіка)
  4. Сусветная гісторыя
  5. Замежная мова
  6. Замежная мова (прафесійная лексіка)
  7. Гісторыя Беларусі
  8. Грамадазнаўства
  9. Асновы менеджменту
  10. Асновы права
  11. Асновы прадпрымальніцкай дзейнасці і кіраванне праектамі
  12. Асновы сацыяльна-гуманітарных навук
  13. Асновы эканомікі і прадпрымальніцкай дзейнасці
  14. Руская літаратура
  15. Руская мова
  16. Тэхнікі камунікацыі і асновы камандаўтварэння
  17. Эканоміка арганізацыі

Абавязковыя факультатывы


  1. Карупцыя і яе грамадская небяспека
  2. Асновы ідэалогіі беларускай дзяржавы
  3. Падрыхтоўка вучняў да сямейнага жыцця

Падрыхтоўка вучняў ажыццяўляецца па ўсіх спецыяльнасцях:

2-39 02 32 «Праектаванне і вытворчасць радыёэлектронных сродкаў»

2-39 02 31 «Тэхнічная эксплуатацыя радыёэлектронных сродкаў»

2-40 02 02 "Электронныя вылічальныя сродкі"

2-41 01 02 «Мікра- і нанаэлектронныя тэхналогіі і сістэмы»

2-40 01 01 "Праграмнае забеспячэнне інфармацыйных тэхналогій"

2-39 03 02 «Праграмуемыя мабільныя сістэмы»

Матэрыяльна-тэхнічная база


Для правядзення навучальных заняткаў за цыклавой камісіяй сацыяльна-гуманітарных прадметаў замацавана 7 кабінетаў і 1 мультымедыйная лабараторыя:

няма

Назва кабінета, лабараторыі

Няма кабінета, лабараторыі

1

Кабінет беларускай мовы і літаратуры

313

2

Кабінет рускай мовы і літаратуры

205

3

Кабінет гісторыі, грамадазнаўства, правы і сацыяльна-гуманітарных навук

214

4

Мультымедыйная лабараторыя замежных моў

418

5

Кабінет замежнай мовы

420

6

Кабінет англійскай мовы

420а

7

Кабінет англійскай мовы

422

8

Кабінет асноў эканомікі, менеджменту, прадпрымальніцкай дзейнасці і кіравання праектамі, тэхнічных камунікацыі і камандаўтварэння

305